Католицькі ікони

Католицизм, як західноєвропейська гілка християнства, завжди характеризувався більшою свободою в застосуванні засобів естетичного впливу.

І одним з них є храмове мистецтво – живопис, скульптура і навіть Архітектура. Служби, що проходять в оточенні такого багатого антуражу, виглядають пишними і урочистими, перетворюючись на своєрідні містерії.

При цьому теологія (вчення про віру) все ж панує над обрядом.

Придбати католицькі ікони можна на https://icons-shop.com.ua/katolicheskie-ikony/.

Католицькі ікони-ознаки реліквій

Умови, в яких формувалася Західна гілка християнства, призвели до того, що ікона почала трактуватися не як сакральний предмет, а як ілюстрація до Біблії.

Сцени зі старого або Нового Завіту, благочестивих переказів і житій святих служили інструментами для вчення і повчання – зображуючи їх, художники застерігали людей від помилок, демонструючи їм приклад доброчесного, праведного поведінки, стійкості перед спокусами, порятунку від гріхів.

У католицтві зображення засноване на фантазії живописця. Він самостійно продумує тему, структуру і колірну гамму картини, а значить, твори з однаковим сюжетом, створені двома майстрами, можуть виглядати зовсім по-різному. Це дозволяє з легкістю встановити автора святині-наприклад, всі знають, хто написав «Сикстинську Мадонну».

Відмінність православної ікони від католицької добре помітно і за стилем роботи. Зокрема, Західні реліквії дуже реалістичні-в них дотримуються закони перспективи, композиції і побудови фігур.

Щоб отримати достовірне зображення, художники користуються послугами натурників-часом вони навіть копіюють лики святих зі своїх знайомих і покровителів! Крім того, подібні картини завжди мають чіткий сюжет – вони присвячені конкретній події або свята, або ж вихваляють якусь іпостась Господа.

Головна відмінність католицьких ікон від православних-натуралістичність. Роботи багатьох знаменитих художників-скажімо « «Сикстинську Мадонну» Рафаеля Санті або» Мадонну Літту » Леонардо да Вінчі – легко переплутати зі світськими картинами.

Живописці старанно зображують фігури Богородиці, немовляти-ісуса, прийди, ангелів і праведників, вирази їхніх облич, одягу і прикраси, використовують насичені кольори, щоб відтворити обсяг і гру світлотіні, ретельно промальовують навколишні речі і декор, керуючись лише своєю уявою.

Через це автор реліквії завжди відомий, тоді як у православ’я ї переважає анонімність.

Крім того, більшість подібних образів має чіткий сюжет – вони демонструють конкретний епізод зі Святого Письма або церковних переказів.

Наприклад, реліквія Божої Матері з Ла-Салетт виготовлена в пам’ять про її явище перед хлопцями з бідної французької села, а лик благословляє малюків Ісуса ілюструє слова Доброго Пастиря:»Пустіть дітей і не перешкоджайте їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне».